Image

Historia stadniny

Image

Kadra

Image

Nasze konie

Image

Małe i duże sukcesy

Image

Szkolenia i konkursy

STADNINA

Historia naszej stadniny

Historia  naszej stadniny sięga 1993 roku. Jedną z pierwszych żarnowskich klaczy była Topsi, której córka – Tatanka – jest z nami do dziś, i tak jak  jej matka przewodniczy stadu.

Do dziś hodujemy konie zarówno pociągowe -  jak właśnie nasza krągła Tatanka -  używane do prowadzenia gospodarstwa rolnego jak również konie rekreacyjne, które szkolone są od początku do pracy pod siodłem.

Pierwszym reproduktorem w stadninie był cudowny ogier Kryzys. Po nim nadszedł czas na Demon Cluba, ogiera pełnej krwi angielskiej. Obecnie większość naszych koni rekreacyjnych pochodzi od Nippona, zasłużonego w skokach ogiera pochodzenia trakeńskiego.

Od 2007 roku nasza stadnina zaczęła się dynamicznie rozwijać. Dobudowaliśmy nowe budynki i stajnie, powstała kryta ujeżdżalnia i nowe maneże.

Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego pozwala nam łączyć działalność rolną, w której nie zapominamy o znaczącej roli naszych koni pociągowych, z prowadzeniem usług noclegowych i nauki jazdy konnej na cierpliwych i dobrze wyszkolonych do pracy z dziećmi koniach rekreacyjnych.

Konie wciąż zaskakują nas swoim zaangażowaniem i chęcią do współpracy, a rezultaty widać zarówno podczas codziennych jazd, jak i startów w zawodach.

Nasi młodzi zawodnicy coraz częściej sięgają po medale i puchary podczas zawodów jeździeckich. Trenują regularnie,  uczestniczą w szkoleniach i pracują z psychologiem aby móc pokonywać kolejne bariery swego ciała i umysłu.

Kadra

Image

AGNIESZKA WINKLER

Właścicielka Stadniny Koni w Żarnowie. Absolwentka turystyki i rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.  Od 1996 roku instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwa. W 2006 roku otrzymała również uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapii. Od 2011 roku instruktor sportu. Posiada uprawnienia przewodnika po Suwalszczyźnie.
Jej pasją jest hodowla koni oraz nauka młodych adeptów. Codziennie odbywa treningi z jeźdźcami, ucząc ich zarówno techniki jeździectwa jak i szacunku do koni. Jej jeźdźcy biorą czynny udział w zawodach regionalnych i ogólnopolskich, niektórzy z nich zawodowo pracują na torach wyścigowych. Są też tacy, którzy założyli już własne ośrodki jeździeckie.

„Moje całe życie związane jest z końmi. Miłość do nich przekazuję swoim dzieciom i wszystkim tym, którzy nas odwiedzają. Wierzę, że dobro i szacunek okazane tym zwierzętom wraca do nas ze zdwojoną siłą. Największą sztuką i radością w jeździectwie jest zdobycie zaufania konia.”

Agnieszka

Image

NATALIA BRZOZOWSKA

Instruktor jazdy konnej szkolenia podstawowego, posiada trzecią klasę sportową, uczestniczka zawodów skokowych klasy P. Na koniu jeździ od 10 roku życia. Odbyła cykl szkoleń organizowanych przez Mistrza Polski i byłego trenera kadry olimpijskiej Huberta Szaszkiewicza. Studentka Uniwersytetu w Białymstoku na wydziale Zarządzania.

„Od dziecka jeżdżę na koniu i dlatego wiem, że jest to najpiękniejszy sport na świecie”

Natalia

Image

MONIKA KRUPIŃSKA

Instruktor Jeździectwa Powszechnego PZJ, Instruktor Szkolenia Podstawowego, czynny jeździec od 14 roku życia. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Profilaktyka społeczna i resocjalizacja. Swoje umiejętności nabyte na studiach wdraża podczas swojej pracy instruktora traktując naukę jazdy konnej zarówno jako sport jak i profilaktykę. Potrafi przełamać każdą barierę młodego jeźdźca. Do swoich uczniów podchodzi indywidualnie pamiętając, że każdy ma swój własny czas na kolejny krok.

„Jazda konna to najlepsza terapia dla każdego, kto pragnie chwili odprężenia. Bycie w pobliżu tych pięknych, wrażliwych zwierząt przywróci równowagę i pomoże znaleźć cel, do którego będzie się dążyło ze wszystkich sił”

Monika

Image

KORNELIA SZCZERBA

Wychowawca kolonijny, animator gier i zabaw, studentka geografii na Uniwersytecie Warszawskim. Nie lubi się nudzić, więc wymyśla coraz to nowe zabawy i wyzwania dla młodych jeźdźców. Nikt tak dobrze jak ona nie ukrywa fantów a trasy podchodów są prawdziwą logiczną łamigłówką.

„Lubię podróżować i poznawać nowe miejsca, jednak to właśnie do Żarnowa wracam najchętniej. Tu pierwszy raz wsiadłam na konia i nauczyłam się je kochać”

Kornelia

Nasze konie

Szkolenia i konkursy

W naszej stadninie życie toczy się wokół koni. Przygotowujemy naszych jeźdźców do udziału w konkursach i zawodach jeździeckich, organizujemy kursy i szkolenia oraz imprezy jeździeckie.

Co roku, na przełomie września i października, z okazji Hubertusa,  organizujemy zawody jeździeckie dla dzieci i młodzieży. Jeźdźcy rywalizują ze sobą od klasy  mini LL do klasy P. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym cyklicznym wydarzeniu.

Nasi zawodnicy uczestniczą również w cyklu szkoleń z udziałem Mistrza Polski, byłego trenera kadry olimpijskiej, uczestnika Mistrzostw Europy i Pucharów Narodów w skokach oraz autora książki „Sztuka jazdy konnej”, Pana Huberta Szaszkiewicza.

Wszyscy wiemy, że trening czyni mistrza. Ale równie ważne jest mentalne nastawienie i kondycja psychiczna jeźdźca. Dlatego też nasi młodzi zawodnicy spotykają się z psychologiem i psychoterapeutką, Panią Renatą Szyszkiewicz-Dobrowolską. Podczas warsztatów przechodzą relaksacyjny trening autogenny, uczą się pokonywać stres i przełamywać wewnętrzne bariery.

Nasza stadnina posiada certyfikat PZJ kategorii II  i co roku, na turnusie wakacyjnym, organizujemy dla chętnych egzaminy na Brązową i Srebrną Odznakę Jeździecką.  W egzaminie mogą uczestniczyć również jeźdźcy spoza naszej stadniny.

Organizujemy również szkolenia dla instruktorów jazdy konnej.
 
Aktualne terminy imprez jeździeckich i szkoleń w zakładce AKTUALNOŚCI

Małe i duże sukcesy

W naszej stadninie staramy się, przede wszystkim, zaszczepić w młodych jeźdźcach miłość i szacunek do koni. Chcemy, aby dzieci spędzały miło czas, relaksowały się po całych godzinach spędzonych nad książkami i rozwijały swoje pasje. Czasami jednak rozbudzona pasja nie kończy się na jazdach rekreacyjnych i przekształca się w profesjonalny sport. Jazdy wtedy nie są już okazjonalną zabawą a codziennymi, wytrwałymi treningami.

Na koncie naszych jeźdźców sporo zaliczonych konkursów i zawodów. Często zakończonych podium i wymarzonym medalem  - a my cieszymy się z każdego sukcesu i tego dużego i tego troszkę mniejszego, bo czasem pierwszy galop lub skok przez małą przeszkodę na maneżu jest prawdziwym zwycięstwem!

Poniżej najwybitniejsi przedstawiciele naszych wspaniałych sportowców i ich ostatnie sukcesy:

Klara Rekuć

Image
2016r. Mikołajewo, Stadnina Koni nad Wigrami, Zawody Okręgowe w Skokach Przez Przeszkody - klasa LL - miejsca II, VI i X

2016r. Gałkowo, Stadnina Koni Ferensteinów, Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody, klasa LL – miejsce III i IV

2017r. Mikołajewo, Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody, klasa LL - miejsce X

2017r. Żarnowo, I Towarzyskie Zawody w Skokach Przez Przeszkody, klasa L - miejsce II

2019r. Chraboły, Klub Jeździecki Ostoja, Zawody Regionalne i Towarzyskie w skokach przez przeszkody, klasa mini LL i LL - miejsce I i V

2019, Osiedle Ignatki, Klub Jeździecki Białystok, IV Jeździeckie Otwarte Mistrzostwa Białegostoku Młodzieży Uczącej się - vicemistrzyni w kategorii Szkół Podstawowych

2019, Osiedle Ignatki, Klub Jeździecki Białystok, Zawody Regionalne w skokach - klasa mini LL i LL - miejsce I, III, III, VIII

Judyta Oleksiuk

Zawody regionalne Mikołajewo KS nad Wigrami 2017 – I miejsce w klasie LL

Zawody regionalne Mikołajewo KS nad Wigrami 2016 – VIII miejsce w klasie L

III eliminacje VI halowego pucharu Warmii i Mazur 2016 – III miejsce w klasie L

Natalia Brzozowska

Zawody Regionalne w Mikołajewie 2015 – I miejsce w klasie LL, II miejsce w klasie L

Zawody Regionalne 2016 – I miejsce w klasie LL

Zawody Regionalne w Gałkowie 2016 - IV miejsce w klasie LL

Zawody Regionalne w Gałkowie 2017  -V miejsce w klasie L

Regionalne zawody w Mikołajewie 2017 – II miejsce w klasie L

Jakub Winkler

Image
III Eliminacje VI Halowego Pucharu Warmii i Mazur 2016 – I miejsce w klasie LL, II miejsce w klasie L

Zawody Regionalne w Gałkowie 2016 – I miejsce w klasie L

Finał V Halowego Pucharu Warmii i Mazur – I miejsce w klasie LL

IV Eliminacje VI Halowego Pucharu Warmii i Mazur 2017 – VIII miejsce w klasie L

III Eliminacje VII Halowego Pucharu Warmii i Mazur 2017 – II miejsce w klasie LL, III miejsce w klasie L

Regionalne zawody w Mikołajewie 2017 – II miejsce w klasie L

Weronika Winkler

Image
Ogólnopolskie Zawody Kucy. Stadnina Koni Ferensteinów– IV miejsce

Regionalne Zawody w klasie N1 KJ Ostoja – I miejsce

Regionalne Zawody w klasie N KJ Ostoja – III i IV miejsce

Regionalne Zawody w klasie P KJ Ostoja – IV i VII miejsce

Regionalne zawody Mikołajewo KS nad WIGRAMI 10-11.06.2017 – I miejsce w klasie LL

IV Eliminacje IV Halowego Pucharu Warmii i Mazur 28-29.01.2017 – I miejsce w klasie LL

III Eliminacje VII Halowego Pucharu Warmii i Mazur 9-10.12.2017 – IV miejsce w klasie L

Regionalne Zawody Bobrowy Staw 8-9.06.2019 – V miejsce w klasie L

Uczestniczka Elim. do OOM 8-9.06.2019

Uczestniczka Pucharu Polski dzieci II 2019

Zawody Ogólnopolskie Gałkowo Masters 2019 – VIII miejsce w klasie P

I eliminacje IX Halowego Pucharu Warmii i Mazur 2019 – V miejsce w klasie P i VIII miejsce w klasie N
Oprócz indywidualnych sukcesów naszych zawodników mamy również czym się pochwalić w konkurencjach drużynowych. Podczas organizowanych w ubiegłych latach Kuligach na Byle Czym, drużyna z Żarnowa zajęła:

- 2012 - I miejsce jako Drużyna z Wioski Smerfów

- 2013 - I miejsce jako Piraci z Karaibów

- 2014 - I miejsce jako Drużyna Władcy Pierścieni