Aktualności

Autor: Zuzanna Hanysz

W dniach 25 i 26 listopada (sobota i niedziela), odbyły się I Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach „Żarnowo 2023 Cup”. Do stadniny w Żarnowie Pierwszym zjechali się zawodnicy i miłośnicy jeździectwa z całego regionu powiatu augustowskiego, jak i całego województwa podlaskiego.

-Były to pierwsze tego typu zawody tutaj, w województwie podlaskim -mówi Agnieszka Winkler, właścicielka stadniny w Żarnowie Pierwszym. -Jest to dla nas nowe doświadczenie, z którego wyciągnęliśmy pewne wnioski. Wiele osób jest zadowolonych, składają nam gratulacje. Frekwencja, mimo niesprzyjającej aury, była naprawdę duża jak na pierwsze regionalne zawody halowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni i dziękujemy wszystkim za przybycie.

Kolejne zawody w stadninie w Żarnowie Pierwszym już w następnym roku
-Ze względu na obostrzenia Polskiego Związku Jeździeckiego, organizacja takich zawodów nie jest prosta -stwierdza Agnieszka Winkler. -Są to zawody profesjonalne, do których potrzeba odpowiednich fachowców, sędziów i jury. Obecnie mamy zarezerwowane terminy na maj na zawody otwarte oraz na październik na zawody halowe.

Zawodniczki z Augustowa i okolic
Przez weekend w konkursach skakało ponad 50 zawodników.

-Jest to dla nas naprawdę duża liczba i ogromny sukces. Mieliśmy wielu zawodników z Augustowa i okolic, jednak pojawiły się także osoby z Łomży czy Białegostoku -mówi właścicielska żarnowskiej stadniny. Augustów reprezentowały: Amelia Dobrowolska, Aleksandra Kowalewska, Aleksandra Zyzało, Olga Citkowska, a okoliczne wsie: Julia Stankiewicz, Maria Kochaczewska, Wiktoria Zajkowska, Izabela Ćwirko, Patrycja Sienkiewicz, Gabrysia Sienkiewicz, Hanna Supinska i Laura Truszkowska oraz Weronika Winkler.

Weekend w Żarnowie przepełniony konkursami
Kategorie konkursów oraz wiek zawodników był różnorodny -skakały dzieci i młodzież, odbywały się także zawody bez ograniczeń wiekowych. W sobotnim konkursie dokładności pierwsze miejsce zdobyła Julia Stankiewicz (Klub Jeździecki Żarnowo) na koniu Krokus. Na drugim miejscu podium stanęła Amelia Dobrowolska (Klub Jeździecki Żarnowo) na koniu Kaskan, a na trzecim Maria Kochaczewska z koniem Kadet. W konkursie z trafieniem w normę czasu, na szczycie podium stanęła Laura Truszkowska na koniu Palermo z Klubu Jeździeckiego Żarnowo. Drugie miejsce zajęła Julia Salitra na Wiwianie, a podium zamknęła Patrycja Gołębiowska na Lady Tivio Jess. W konkursie dla dzieci i młodzieży do lat 16 i na wysokości przeszkody do 80 cm na najwyższym stopniu podium stanęła Laura Truszkowska na koniu Palermo. Na drugim miejscu znalazła się Izabela Ćwirko na koniu Juven, a na trzecim Hanna Andryszczyk na Filonie. Niedzielny konkurs z trafienie w normę czasu wygrała Aleksandra Kowalewska (Klub Jeździecki Żarnowo) na koniu Porshe. Drugi stopień podium zajęła Wiktoria Raudonowicz na Góralce, a trzecie Laura Truszkowska na koniu Palermo. W zwykłym konkursie z rozgrywką N Grand Prix pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Kotyńska na koniu Le-go Friends, a drugie Wiktoria Winkler na Cyraneczce.

Źródło: https://www.dziennikpowiatowy.pl/artykul/13287,pierwsze-zmagania-na-halowych-zawodach-regionalnych-i-towarzyskich-w-skokach-zarnowo-2023-cup

Numer konta Stadnina Koni Gospodarstwo Agroturystyczne Agnieszka Winkler
BS Augustów nr 86935100000013472130000010