Aktualności

Fot. Karol Prymaka

To pierwsze takie zawody zorganizowane w województwie podlaskim. W Żarnowie Pierwszym pod Augustowem rozpoczęły się dwudniowe Podlaskie Halowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody.

Zjawiło się prawie 70 zawodników z całej Polski. Jeźdźcy muszą się mierzyć z przeszkodami w wysokość od 60 do nawet 120 cm.

Jak zaznaczył sędzia główny zawodów Mikołaj Zagrodzki, jest to historyczny moment dla regionu.

Są to pierwsze halowe zawody rozgrywane w Żarnowie, więc można to nazwać przełomem. A bardzo nam tego brakowało. Powstała tutaj piękna hala, a na niej arena konkursowa z profesjonalnym podłożem. Bardzo się cieszę, że mogę tutaj dzisiaj być - dodał sędzia Mikołaj Zagrodzki.

Do rywalizacji jako pierwsi przystąpili najmłodsi jeźdźcy.

Było całkiem w porządku, tylko miałam małe problemy na początku. Moja klacz zaczęła mi "stawać dęba" i trakcie przejazdu zaczęła napalać się strasznie na przeszkody. Jednak tor jest bardzo przyjemny - zapewniała Wiktoria Raudanowicz.

Zdecydowanie lepiej swój występ oceniła Maja Rzońca.

Myśle, że było bardzo dobrze. Na pewno mój koń ma dużo siły i trochę bywa z nim ciężko, ale udało mi się wykonać bezbłędny i szybki przejazd. Pasowały mi przeszkody. Więc jestem bardzo zadowolona. Organizacja jest świetna i dobrze mi się tutaj jeździ - podkreślała Maja Rzońca.

Zadowolenia z sukcesu tej imprezy nie kryje organizatorka Agnieszka Winkler.

To są pierwsze zawody a mamy bardzo dużą frekwencję wśród jeźdźców. Cieszymy się także, że tak duże grono publiczności do nas przyjechało. Cała widownia jest zajęta - mówiła Agnieszka Winkler.

Na niedziele (26.11) zaplanowano konkurs główny Grand Prix. Początek drugiego dnia zawodów o 9:00.

Źródło: https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/id/233140

Numer konta Stadnina Koni Gospodarstwo Agroturystyczne Agnieszka Winkler
BS Augustów nr 86935100000013472130000010